Τρίτη 9 Δεκεμβρίου 2014

Με τις "ασπιρίνες" για την 1η θέση

Τελευταία αγωνιστική σήμερα στο Τσάμπιονς Λιγκ και θα ασχοληθούμε με τους αγώνες που δεν είναι αδιάφορες οι ομάδες.

Πρώτο σημείο της επιλογής μας είναι ο άσσος από ημίχρονο του Ολυμπιακού. Οι Πειραιώτες μπορεί να γκέλαραν στο Σαββατιάτικο ματς με τον ΠΑΣ στην έδρα τους αλλά μην ξεχνάμε ότι κέρδισαν εντός Ατλέτικο και Γιουβέντους. 1 ημίχρονο /1 τελικό με απόδοση 1,88.

Μεταφερόμαστε στο Πριγκιπάτο για τον αγώνα μεταξύ Μονακό και Ζενίτ. Εδώ επιλέγουμε το Χ ημίχρονο. Και οι δύο ομάδες θέλουν την πρόκριση για αυτό και δεν θα ρισκάρουν από την αρχή. Επίσης η Μονακό έχει 0-0 στο ημίχρονο και στα 5 ματς του ομίλου ενώ η Ζενίτ στα 4 από τα 5 (στο άλλο κέρδιζε). Χ ημίχρονο με απόδοση 1.97.

Η τρίτη μας επιλογή για σήμερα έρχεται από την Πορτογαλία όπου αγωνίζονται Μπενφίκα και Λεβερκούζεν. Οι γηπεδούχοι δεν έχουν ελπίδες ούτε για το Γιουρόπα και θα παίξουν με αλλαγές και χωρίς άγχος και αυτό μπορεί να ευνοήσει τις "ασπιρίνες" που με νίκη παίρνουν την 1η θέση του ομίλου ανεξάρτητα από το τι θα συμβαίνει εκείνη την ώρα στο Μονακό-Ζενίτ. Διπλό με απόδοση 2.12.